TYLKO WE LWOWIE

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(5172)

Tylko we Lwowie
 

DZIEŃ I Wylot samolotu z lotniska w Berlinie. Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przylot do Lwowa. Transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Zaczynamy nasze spotkanie z Lwowem. Lwów, to nie tylko dawno miniona Polska i jedno z głównych, a zdaniem wielu najpiękniejsze miasto dawnej Galicji. Obecnie to prężny i nowoczesny ośrodek Ukrainy, z roku na rok zmieniający się na lepsze, latem żyjący całą dobę – także dzięki turystom, którzy tłumnie odwiedzają to miasto. Lwów to niezliczone zabytki, charakterystyczna atmosfera i klimat, w który się wsiąka. Nie da się go łatwo i dobrze opisać, ale na pewno szybko można go poczuć. Celebrując powoli kolejne kawy, czekolady, zwiedzając atrakcje, siedząc w parkach lub po prostu włócząc się bez sprecyzowanego celu. Naszą wycieczkę zaczniemy w sercu starówki. Zobaczymy: Rynek Starego Miasta, Kamienicę Królewską, katedrę łacińską, kościół Dominikanów, cerkiew Wołoską, kościół Bernardynów, katedrę Ormiańską, gmach Teatru Wilekiego, Wały Hetmańskie z pomnikiem Adama Mickiewicza, Uniwersytet, katedrę pw. św. Jura. W międzyczasie będziemy się delektować urokiem miasta przy filiżance kawy lub szklaneczce wiśniówki. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Dzisiaj zwiedzimy zamki i twierdze „Złotej Podkowy”. Zaczniemy od zamku w Olesku. Mury zamku były świadkami przyjścia na świat aż dwóch polskich królów – Jana III Sobieskiego i Michała Korybuta Wiśniowieckiego. To jedna z najstarszych tego typu budowli na terenie obecnej Ukrainy. W chwili obecnej w zamku znajduje się filia Lwowskiej Galerii Malarstwa, a wśród zbiorów tam wystawionych wiele unikatowych dzieł sztuki. Następnie zwiedzimy Podhorce, gdzie zwiedzimy najwspanialszą kresową rezydencję magnacką. Przepiękna budowla z otaczającym ją parkiem i ogrodem we włoskim stylu z grotami, posągami, fontannami, rozłożonym na kilku poziomach, musiała kiedyś robić niesamowite wrażenie. Przejazd do Złoczowa, gdzie zobaczymy cytadelę, której właścicielami był ród Sobieskich. Kto wie może zobaczycie Państwo w Podhorcach tajemniczą białą damę albo zagadkowego mnicha, który mieszka w Złoczowie? „Forteczka”, bo tak wyrażał się o tym zamku król Jan III Sobieski, była jedną z jego ulubionych posiadłości. To tutaj najchętniej przygotowywał się do bitew, opracowując strategię i kompletując osprzęt. Jakby nie było, odczujecie Państwo wielkość oraz siłę przeszłości, którą do tej pory żyją stare mury. Powrót do Lwowa. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Dzisiaj kontynuujemy zwiedzanie Lwowa. Zobaczymy Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt, jedne z najwspanialszych nekropolii Europy, dla Polaków ważne miejsce martyrologii narodowej. Następnie zwiedzimy Górę Wysoki Zamek, skąd roztacza się cudowna panorama na starówkę. Zobaczymy także Wzgórza Wuleckie, miejsce rozstrzelania profesorów lwowskich, Pałac Potockich, ulicę Akademicką i Ossolineum. Popołudniem czas wolny na indywidualne „smakowanie” Lwowa. Obiadokolacja. Jeżeli przypadkiem nie śpicie w nocy, to popatrzcie przez okno, a zobaczycie ludzi z lampkami. Nie przestraszcie się, to pomocnicy burmistrza… Oni po prostu pilnują Waszego snu… Kiedy wieczorem we Lwowie zapada zmrok, a w ciemnych zakątkach budzą się tajemnice, na ulice, w otoczeniu swoich pomocników, wychodzi nocny burmistrz – Pan Szlussel. On pilnuje porządku w mieście oraz wyszukuje typów spod ciemnej gwiazdy. A jeżeli burmistrz zachoruje, to wtedy zastępuje go wierna małżonka – Pani Zosia. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, bagaże zostawiamy w przechowalni. Dzisiaj odwiedzimy Żółkiew. To miasto z ponad czterystuletnią historią, niegdyś siedziba rodów Żółkiewskich i Sobieskich, niewątpliwy punkt na mapie miłośników trylogii Henryka Sienkiewicza. Następnie zwiedzimy Krechów, gdzie znajduje się piękny greckokatolicki klasztor Bazylianów. Zespół składa się z cerkwi św. Mikołaja, cel mnichów oraz z potężnych murów obronnych z wieżami-dzwonnicami W świątyni przechowywany jest obraz Matki Bożej Werchrackiej. Powrót do Lwowa. Transfer na lotnisko. Wylot samolotu. Przylot do Berlina.
 
Ceny i terminy na zapytanie.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.