Zapach espresso i smak pomarańczy

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(4803)

ZAPACH ESPRESSO I SMAK POMARAŃCZY
Sycylia pełna kontrastów


DZIEŃ I Wylot samolotu z Berlina. Przylot do Katanii. Przejazd do hotelu. Czas na relaks i odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Przejazd na Etnę, najwyższy czynny wulkan Europy. Wjedziemy autokarem na wysokość ok. 2000 m n.p.m. i stąd przejdziemy do jednego z wygasłych kraterów. Dla chętnych wjazd gondolą i samochodami terenowymi do głównego krateru. Przejazd do Taorminy, zwanej „perełką Sycylii”, zwróconej w stronę morza i wyspy – rezerwatu Isola Bella. Miasto położone jest na stokach Gór Pelorytańskich, na szczycie wzgórza o wys. 250 m n.p.m. Średniowieczne śródmieście Taorminy otoczone jest przez dziewiętnasto- i dwudziestowieczne hotele i wille, a nad miastem góruje Etna. Stare Miasto to średniowieczne pałace, wąskie uliczki i niewielkie place, kamienne schodki i mnóstwo kwiatów. Spacer po mieście i wizyta w Teatrze Antycznym. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wycieczka do kanionu rzeki Alcantara. Gola dell'Alcantara to wąwóz długi na 48 km a wysoki na 20 do 50 m, wyrzeźbiony w czarnych bazaltowych skałach przez nurt rzeki Alcantara. Powstał on na skutek erupcji drugorzędnego krateru Etny - Moio. Spacer po wąwozie (ok. 200 m)- woda tam jest lodowata i trzeba wypożyczyć specjalne buty. Powrót do hotelu. Czas na relaks. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Noto, stolicy sycylijskiego baroku, które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Zobaczymy: Piazza Immacolata otoczony budowlami o wspaniałych barokowych fasadach m.in. klasztor San Salvatore i kościoły Santa Chiara i San Francesco oraz katedrę San Nicolo z wiodącymi do niej imponującymi schodami. Przejazd do Syrakuz, kiedyś jednego z najpotężniejszych miast greckich. Zwiedzimy starówkę, położoną na wyspie Ortiga. Spacerując po jej uliczkach i zaułkach dotrzemy do eleganckiego placu Piazza Duomo. Odwiedzimy także Park Archeologiczny Neapoli z teatrem greckim, Ołtarz Hierona II oraz latomie czyli kamieniołomy, z których najciekawszy to tzw. Ucho Dionizosa o niezwykłej akustyce. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Dla chętnych rejs na wyspy Liparyjskie malownicze wysepki pochodzenia wulkanicznego położone na Morzu Tyrreńskim. Siedziba mitologicznego boga wiatru Eola. Możliwość kąpieli w błotach siarkowych, plażowania lub wspinaczki na krater. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
 
DZIEŃ VI Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Cefalu, uroczego średniowiecznego miasteczka położonego na stromym cyplu północnego wybrzeża Sycylii z pięknymi piaszczystymi plażami. Spacer po miasteczku i czas na relaks i wypoczynek.
 
DZIEŃ VII Po śniadaniu wyjazd do Palermo, miasta kontrastów i niespodzianek. Palermo urokliwie położone na wzgórzu nad zatoką zachwyca arabskimi, normańskimi, średniowiecznymi i barokowymi budowlami oraz przepiękną zielenią parków, ale także straszy zniszczeniem. To miasto, gdzie duma i wyniosłość stoi obok biedy i fantazji, gdzie zaniedbanie towarzyszy elegancji ze śródziemnomorską estetyką i wdziękiem. Spacer po mieście i czas wolny na indywidualne delektowanie się urokami miasta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VIII Po śniadaniu wyjazd do Monreale, gdzie znajduje się jeden z najwspanialszych zabytków sakralnych w całej Europie – niesamowita katedra. Z zewnątrz wygląda dość niepozornie, a w swoim wnętrzu kryje naprawdę znakomite dzieła sztuki m. in. wspaniałe mozaiki wykonane ze szczerego złota, wśród których szczególnie zachwyca ogromna mozaika przedstawiająca Chrystusa Pantokratora. Powrót do hotelu. Czas na plażowanie i wypoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IX Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Katanii. Wylot samolotu do Berlina.

Terminy i ceny na zapytanie.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.